ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

در آخرین مطلب از آموزش کاربردی حرفه زنبورداری با دانلود رایگان بهترین کتاب آموزش زنبورداری بصورت pdfدر خدمت شما بودیم. در این مقاله می خواهیم نحوه ساخت کندوی عسل را به شما آموزش دهیم.

مقدمه:

قطعاً هر پرورش دهنده زنبورعسل باید با نحوه ساخت کندوی زنبورعسل آشنا باشد. کندو مجموعه ای از خانه های شش ضلعی است که زنبورها آنرا در ابتدا بمنظور مراقبت و حفاظت از لاروها می سازند و بعداً عسلهای تولیدی خود را در این خانه ها ذخیره سازی می کنند تا در فصل زمستان از این عسل انباشته شده مصرف کنند. چنانچه زنبورها خود به ساخت کندو مشغول شوند اینکار برای آنها حدود ۳ ماه زمان می برد اما برای سرعت بخشیدن به کار به طور مصنوعی کندویی توسط انسانها برای آنها ساخته می شود تا زنبورها بعد از جمع آوری شهد برای ذخیره سازی عسل و گرده و همچنین نگهداری لاروها از آن استفاده کنند.

کندوی-زنبور

قسمتهای مختلف کندو:

کندوها به طورکلی از ۴ قسمت اصلی تشکیل شده اند که شامل موارد زیر هستند:

  • درب اصلی و درب درونی کندو
  • چهارچوب اصلی کندو
  • کفی کندو
  • قابها

برای ساخت کندو بهترین وسیله چوب است. در ایران معمولا از تنه درختان تبریزی و در برخی مناطق از چوب درختان جنگلی و سوزنی برگان استفاده می شود. ابعادی که در ادامه آورده می شود تا حد زیادی شبیه به کندوی استاندارد در ایران است.

.

برای مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

آموزش تصویری نحوه ساخت کندوی عسل


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Lisa Julius کلینیک پوست و مو رز دیجی پلاس bidbet100 , beting tips experts زیبایی و سلامتی خدمات کولرگازی اسپلیت در شیراز پیشنهاد ارزشیابی فرهنگیان Kelli